Zabawy dla dzieci na deszczowe dni

Zabawy dla dzieci na deszczowe dni

Koniec sierpnia dla wielu osób oznacza koniec lata. Nie mam tu nam myśli końca kalendarzowego chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dzieciakami. Długie letnie dni powoli robią się coraz krótsze. Dla spore ilości rodziców nadchodząca jesień jest problemem bowiem co zrobić z dziećmi kiedy za oknem wali deszcz? To pytanie które regularnie widnieje na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Podrzucę wam kilka pomysłów które zmienią wasze podejście do brzydkich dni.

Po pierwsze powinieneś pamiętać że nie możesz zapełnić wolnego czasu dziecka technologicznymi gadżetami. To bardzo popularny trend który zarazem jest mocno szkodliwy. Kilkukrotnie udowodniono już że nowinki techniczne mają szkodliwy wpływ na rozwój dziecka. Maluch spędzający długie godziny przed TV lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego istotne jest stworzenie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kumpli na dwór.

Wasze mieszkanie nie musi być nudne. Zapamiętaj dziecko ma nieograniczoną wyobraźnię wystarczy ją dobrze rozochocić. Za oknem mokro a Tobie widzi się piknik? Nie ma problemu! Stwórz koszyk z jedzeniem, połóż koc i baw się z dzieckiem w piknik. W mgnieniu oka zapomnisz o tym że siedzisz na dywanie. Bardzo podobny pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić jezioro. Pomysłów jest od groma nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Super pomysłem są gry planszowe. Zasiadając do gry z dzieckiem wybierz taka która ma cechy edukacyjne. Ulepszanie języka? Scrabble! Lepsze liczenie? Monopol! Gry planszowe dobrze rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią kraść długie godziny. To dobry pomysł na mokre dni. Nie bądź złym rodzicem i baw się ze swoim dzieckiem.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 04.09.2016 11:08:47)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 29.10.2016 15:50:09)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz