System łączności Resys w górnictwie – skuteczne ratownictwo górnicze

System łączności Resys w górnictwie - skuteczne ratownictwo górnicze

Przemysł wydobywczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym świecie. Nie zadziwia w takim razie fakt, iż branża górnicza nadzwyczaj ochoczo przyjmuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu i techniki wydobycia, jak i samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy i norm zachowań w trakcie nieprzewidzianych wydarzeń. Każda z technik, która w relewantny sposób poprawia bezpieczeństwo i jakość pracy górników jest nadzwyczaj pozytywnie odbierana. W tym artykule pragniemy bliżej przyjrzeć się sprawie komunikacji w ratownictwie górniczym, jakie jest bezpośrednio połączone z pracą górników na całym świecie.

Komunikacja – okazja na szybszy ratunek

Jakikolwiek z ratowników górniczych nie wyobraża sobie pracy bez możliwości komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, aby szybciej dotrzeć do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy informować o zdarzeniach lub stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy medycznej na górze. System komunikacji dla górników musi być nie tylko odporny, lecz także bezproblemowy. Ciągnące się kable, konieczność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub najzwyczajniej w świecie znaczne słuchawki – taki system działa, ale na pewno nie jest wygodny i dla ratownika może okazać się specyficzną kulą u nogi.

System komunikacji bezprzewodowej Resys

System Resys, który został zaprojektowany i skonstruowany przez firmę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System zapewnia szansę radiowej łączności pomiędzy ratownikami (system korzysta z technologii full duplex, która wykorzystywana jest też w telekomunikacji – oznacza to, że Resys pozwala na paralelną komunikację w obie strony). Do tego Resys pozwala na sprawdzanie funkcji życiowych i namierzanie poszczególnych odbiorników. Resys jest swojego typu centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w trudnych warunkach.

Z Resys korzystają nie tylko ratownicy górniczy, ale także sami górnicy – kopalnie ochoczo inwestują w tego rodzaju komunikację, jaka nie ogranicza górników, jednocześnie dając im przydatne, skuteczne i nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno w trakcie codziennej pracy, zwiększając tym samym skuteczność i wydajność górników, jak też w trakcie wypadków lub sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to aktualnie jeden z najbardziej śmiałych systemów poświęcanych do pracy w trudnych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a także nagrody, jakie zostały przyznane dla przedsiębiorstwa 2RHP.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 31.10.2018 18:13:34)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz