Przeciski pod drogami

Przeciski pod drogami

W XXI wieku inżynieria idzie strasznie szybko. Niejeden z nas już nienadąża. Postęp technologiczny postępuje nie tylko w obrębie informatyki i elektroniki ale zarówno w budownictwie i przemyśle. Kto by pomyślał 50 lat temu o przewiertachsterowanych, przciskach pod nawierzchniami lub o usługach minikoparką i koparką łańcuchową. Są toż usługi niesamowicie złożone, które wymagają wysokiej wiedzy oraz doświadczenia ale są toż także wyjątkowo kosztowne przedsięwzięcia. Wykwalifikowanie kadry i sprzęt kosztuje majątek.

Przeciski realizuje się wszędzie tam gdzie wymagana jest bezwykopowa metoda wykonywania działalności gruntowych przy budowie infrastruktury telekomunikacyjnej, wodowciagowej, światłowodowej, kanalizacyjnej, energetycznej, gazowej i ciepłowniczej. Przeciski nie niszczą otoczenia naturalnego, nie utrudniają ruchu samochodów oraz nie obciążają kosztami naprawy powierzchni.

Przewierty sterowane to bezwykopowa technologia układania rurociągów, zarówno stalowych jak i z tworzyw sztucznych. Technologia ta jest wygodna w sytuacji, gdy nie można sobie pozwolić na tradycyjny wykop bo wiązałoby się to z dużymi komplikacjami logistycznymi lub dużymi nakładami prac metodą tradycyjną.

Poza tym istotnym udogodnieniem są usługi minikoparką oraz koparką łańcuchową. Pozwalają wykonanie szybkiego wykopu pod np. budowę przydomowej oczyszczali ścieków, fundamenty, instalacje domofonowe oraz wiele wiele innych. Nie trzeba już męczyć jak kiedyś i kopać samemu. Urządzenia zrobią to za nas co powzwoli zaoszczędzić wiele sił i czasu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 58 (ostatnio: 13.09.2018 15:16:06)
  • yahoo: 14 (ostatnio: 15.10.2017 10:21:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz