Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to ?

Przedstawiającosobliwość limonki kaffir powinno się rozpocząć od tego, że można ją spotykać pod wielorakimi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Ale bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodziny cytrusowych – jest bardzo cytrusowa i wonna.

Suszone liście limonki typu kaffir są stałym elementem dań w kuchni tajskiej. Limonka kaffir jest wielce wonna i ogromnie świeża, zaś kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i błyszczące a w środku: porowate i blade. Wystarczyłagodnie potrzeć liść, aby zwietrzyć wyrazisty zapach. Świeże liście limonki kaffir utrzymują swoją świeżość przechowywane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wzmiankować, że aromatyczne liście kafiru są zbyt sztywne, aby zużywać je w przyrodniczej formie – na ogół dodaje się je w ostatniej fazie kucharzenia. Wiele orientalnych wzorów wręcz wymaga tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można sporządzić i gdzie dołączyć liście kaffiru?

Zdołamy zrobić: różnorodne zupy np. Tom Yum, mącone strawy pieczone, sałatki w oparciu curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie podobnej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Wolno dania przygotowywać z ich wkładem poprzez wrzucanie liści łącznie bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Interesującym impulsem jest też zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi korzystać z chińskiej techniki smażenia na mocno rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł twardo zagospodarować w niej kaffir liście.

Gdzie można kupować kaffir?

Jeszcze do niedawna kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z niemożliwym, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej dzisiaj każdy może to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest chociażby pastry.com.pl – sklep online.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 14 (ostatnio: 18.10.2018 17:26:37)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz