Laseroterapia

Laseroterapia

Laseroterapia, nazywana często „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w toku której wytwarzane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest zupełnie wypróbowany i bezbolesny, a jego długość jest ściśle zaplanowana i trwa najdłużej do dwudziestu minut.

Wskazaniem do stosowania zabiegu laseroterapii są takie przypadki jak:

– problemy dermatologiczne,

– blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tak zwany „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– różnego rodzaju choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu np. w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W stosunku do tego, jak potężny jest ból, dopasowuje się gatunek i nasilenie promieniowania, czas i liczbę zabiegów, a także sposób naświetlania.

Na czym polega działanie zabiegu laseroterapii?

Działanie zabiegów laserowych na Klienta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna i biostymulująca. Uśmierzenie bólu odbywa się dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających objawy. Likwidacja stanów zapalnych w organizmie i obrzęków odbywa się dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych i przyspieszeniu mikrokrążenia. Za to działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek i na wytwarzanie włókien kolagenowych.

Naturalnie, tak jak w przypadku każdego innego zabiegu, tak i w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego stosowania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w ciągu ciąży,

– w trakcie wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– i u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 30.07.2017 13:22:35)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 06.10.2016 21:52:41)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz