Jak wygląda praca kierowcy busa

Jak wygląda praca kierowcy busa

Fach jako zawodowy kierowca wymaga od nas kilu rzeczy. Potrzebny jest charakter i zdolności psychofizyczne. Na pewno jeżeli pracujesz w przewozie ludzi lub oferujesz wypożyczenie busa wraz z kierowcą. Najważniejsza jest na pewno cierpliwość. Wiele młodych ludzi nie wie jak bardzo liczy się w tym zawodzie charakter. Zawsze gdy oznajmiam że jestem zawodowym kierowcą słyszę o to przyjemna praca na pewno jesteś zadowolony. Dopiero gdy rozpoczynam o niej gadać ludzie dostrzegają inny obraz tego biznesu. Chce wam napisać jak naprawdę wygląda fach kierowcy.

Podstawą jest odporność psychiczna. Piszę to całkiem poważnie. Podczas całego dnia rozwożenia ludzi można się nasłuchać rzeczy miłych jak i tych niemiłych. Pasażerowie nie rozumieją że od czasu do czasu najzwyczajniej nie masz chęci na tzw small talk. Często trafi się ktoś kto będzie próbował pogadać. Możesz pokazać się od strony dużego prostaka i zlać go lub zagryźć zęby i być tym fajnym panem z busa. Do tego dochodzi ciągła koncentracja. Wożąc pasażerów nie możesz dopuścić do momentu zawahania.. Masz za sobą osoby które transportujesz dlatego musisz być nieustanie skoncentrowany.

Wiele badań udowadnia że zawodowi kierowcy posiadają refleks na poziomie osoby w wieku 22 lat. To nie żarty. 40-50 letni mężczyzna pracujący jako kierowca ma prędkość reakcji na poziomie osoby w wieku 25 lat. Jest to ogromnie ważne w tym zawodzie bowiem kilkanaście milisekund może ochronić życie Twoje i ludzi na pokładzie. Trzeba też dostrzec że praca kierowcy nie dobiega końca w chwili kiedy ostatni człowiek opuści busa. To ciągłe sprzątnie pojazdu po pracy i ogarnianie go na kolejny dzień. Niestety ludzie nie dbają o to co nie należy do nich. Jeżeli nie wierzycie odwiedźcie kiedyś na parking autobusów albo busów po pracy i zobaczcie co tam się dzieje.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 28.01.2018 06:42:29)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz