Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dzisiaj chcemy zaprezentować w serwisie rzeczową treść, która objaśni Wam co to są odnawialne źródła energii i co czyni je wyjątkowymi. Ponadto dowiecie się po przeczytaniu tego tekstu także jakie są najczęściej spotykane źródła i czy łatwo z nich korzystać.

Co to są odnawialne źródła energii?

Odnawialne źródła energii są to wytwarzacze energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z wiecznie trwającym ich deficytem, przez to, że ich zasób powraca się w szybkim tempie. Tego typu źródłami są nie szukając daleko deszcz czy fale morskie. Przeciwieństwem ich są nieregenerujące się źródła energii, a więc pokłady, których zasoby regenerują się niezwykle ślamazarnie bądź nigdy: przykładowo uran.

W naszym kraju odnawialne źródła zaspokajają plus minus 5% zapotrzebowania na energię. Najpopularniejszymi formami są: wiatr i hydroenergetyka.

Najpopularniejsze źródła energii odnawialnej to?

Najbardziej regularnie eksploatowanym źródłem energii odnawialnej jest woda połączona z grawitacją. W 2015 roku odpowiedzialna była ona za sporą część energii z odnawialnych źródeł. Inne sprawy to energia wiatru, biomasa oraz biopaliwa. Na dalszych są energie słoneczna oraz energia geotermalna. Dzisiejsze tendencje dają nam znać, że do 2020 roku energia wiatrowa i ta dostarczana przez słońce będą tworzyły podobną ilość energii co hydroenergetyka.

Czy odnawialne źródła energii są łatwo dostępne?

Łatwo wywnioskować, że najłatwiej dostępnym źródłem energii odnawialnej jest energia słoneczna. Do ziemi dolatuje masa mocy, która jest znacznie większa niż wymagana jest przez mieszkańców ziemi. Tak samo jest jeśli mówimy o wodzie. Mamy łatwy dostęp do deszczów, strumieni, jakie da się spożytkować do generowania energii.

Według mnie wszyscy powinni zadbać o to, aby w dużym stopniu używać odnawialne źródła energii. Sprawimy tym pożytek i nam i ziemi.


Ocena: 5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 16 (ostatnio: 05.05.2018 11:50:50)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 29.08.2017 23:34:50)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz