Ciekawe wyjazdy integracyjne dla firm

Ciekawe wyjazdy integracyjne dla firm

Obraz wyjazdów integracyjnych dla firm

Jest dużo przedsiębiorstw które stawiają na wyjazdy dla firm. Imprezy te przeważnie mają taki sam styl – motywują albo nagradzają. Różnego rodzaju badania regularnie udowadniły że ten system się sprawdza. Główne narzędzia stosowane przez właścicieli firm to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Warto wiedzieć, że nie wystarczy zebrać ekipy najlepszych pracowników i posłać ich w cieplejsze kraje lub do drogiego kurortu. Konieczny jest na to pomysł.

Słabe wrażenie z przeszłości

Wyjazdy firmowe maja złą sławę w naszym kraju. Stereotyp że takie imprezy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest powtarzany od wielu wielu lat. Taki format imprez firmowych funkcjonował w naszym kraju do końca 2010 roku. Jednak kryzys i współczesne trendy w kierowanie biznesem odmieniły sposób planowania wyjazdów firmowych. Dziś kierownik nie chce aby jego pracownicy spożywali alkohol. Zależy mu na poprawie kwalifikacji i edukowaniu pracowników. Dlatego też odmienił się sposób tworzenia tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne został zmienione w wyjazdy integracyjne i incentive.

Nowa jakość

Sceptycy mogą powiedzieć że zmieniła się tylko nazwa a wszystko inne zostało po staremu. Nie jest to prawda. Amerykańskie wpływy na nasz biznes sprawiły, że pracodawcy bardzo skrupulatnie przykładają się do kreowania planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób pracownicy mogą spróbować nurkowania, surfingu, wspinaczki czy wyczynowej jazdy na snowboardzie. Oprócz ciekawej rozrywki na imprezach można poznać trenerów którzy uczą o rozwijaniu samego siebie. Obecnie bardzo modne są różnego rodzaju szkolenia biznesowe które poprawiają kwalifikacje pracowników.

Kilka słów na koniec

Jak widać czasy się zmieniły. Spotkania pracownicze które były konkretnie zakrapiane alkoholem przemieniły się w edukacyjne wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Szef nie chce rozpijać swoich podwładnych zależy mu na ich rozwoju i podwyższaniu kompetencji. Prawda jest taka że lepszy pracownik to lepsze wyniki a nagrody pozwalają zwiększyć oddanie wobec firmy. Stereotyp imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. Dziś liczy się coś zupełnie innego. Oczywiście zdarzają się jeszcze przypadki imprez znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 15.04.2017 06:03:48)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 18.02.2017 16:29:45)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz